З'єднувальна тканина виконує в нашому організмі найважливіші функції: вона підтримує й захищає структуру всього тіла та становить 50% його маси. Від якості сполучної тканини залежить фізичний стан тіла: кісток і суглобів, шкіри та внутрішніх органів, волосся й нігтів тощо. А основою сполучної тканини є колаген — білок із витягнутою, нитковистою структурою: саме він підтримує міцність кісток, еластичність зв'язок, здоров'я суглобів і молодість шкіри.
Чим небезпечний брак колагену?
У нормі колагену в нас виробляється досить, і організму вистачає «на все». Але його синтез може порушитися і знизитися, причому відбувається це не тільки з віком, але й унаслідок важких захворювань, під впливом агресивного зовнішнього середовища або через неякісне харчування: причин у наш час досить.
Якщо вміст колагену в тканинах виявляється нижчим за норму, це призводить до слабкості клітин: вони втрачають працездатність і починають в'янути. Це сприяє не тільки утворенню зморщок і в'ялості шкіри, хоча зовнішній вигляд хвилює жінок найбільше.
Через брак колагену підвищується стомлюваність, з'являється нездужання і біль у суглобах, знижується тонус м'язів, кісткова тканина послаблюється і стає крихкою, а судини — ламкими. Волосся й нігті теж страждають «за визначенням», але порушується також і зір, і структура зубних тканин, а проблеми з хребтом зумовлені браком колагену в переважній більшості випадків.
Вважається, що синтез колагену в організмі людини знижується вже з 25 років, після 40 його кількість починає щораз зменшуватися, а після 70 вона втрачається майже весь, і всього за кілька років. Ці висновки ґрунтуються на загальних статистичних даних, але насправді все не так однозначно.
Щоб підтримати свій організм і продовжити повноцінне здорове життя, треба забезпечувати нормальний вміст колагену в тканинах усіма можливими способами.
Косметика з колагеном для шкіри з'явилася вже давно, і зараз, крім кремів, можна запросто купити маски та тоніки, емульсії та скраби: все це має високий попит. Навчальні та лікарі, однак, стверджують, що проникати в глибину шкіри косметичний колаген не може: його молекули занадто великі та не розчиняються ні в жиру, ні у воді. Виробники препаратів — зазвичай, біодобавок — колагену для приймання всередину саме на цьому засновують своє пропонування: потрапивши в організм, колаген присвоїться «на все 100» і почне активно «робити зсередини», відновлюючи шкіру, волосся, нігті, а також здоров'я хребта, суглобів і сухожиль. Наскільки це правильно, і чи варто приймати колагенові добавки для цих цілей?
Добавки випускаються в різній формі: таблетках, капсулах, порошку; є навіть рідкий препарат — його відразу можна пити, але стоїть він досить дорого. Найбільш популярний у споживачів колаген у порошку: він недорогий і засвоюється швидко. Приймають його, розмішуючи у воді, соку або молоці, приблизно за 30 хвилин до їди. Середнє дозування — 1 ч. л. на склянку рідини.
Препарати колагену зазвичай виготовляють із продуктів тваринного походження — шкури тварин і шкіри риб.
- Ціна: 820 ₴