Амалакі Хімалая/Amalaki Timelaya/60 таб. амла
- Готово до відправки
279 ₴
Амалаки, Хімалая/Amalaki, Timelaya/60 таб.
Опис аюрведичного препарату "Амалакі"
Показання до застосування:- Передчасне старіння
- Слабкий імунітет
- Кашель, застуда, захворювання верхніх дихальних шляхів
- Несваріння й підвищена кислотність
- Шкірні захворювання
- Amalaki (Emblica officinalis)
- Індія
- Хималая / Himalaya
Амалаки (амла) вважається одним із найсильніших омолоджувальних рослин аюрведичної медицини. Це листяне дерево, що росте в Індії та Гімалаях. Плоди амалакі є багатим джерелом вітаміну С, містять антиоксиданти, біофлавоноїди та каротиноїди. Ці компоненти сприяють зміцненню імунної системи, синтезу гемоглобіну, очищенню органів, регулюванню рівня цукру та холестерину. Амалики також допомагає покращити стан шкіри, волосся, нігтів, кісток і зубів. Воно пригнічує розвиток атеросклерозу й імунних порушень. Ерітропоетин, що міститься в рослині, допомагає в разі анемії. Глікозиди та сапоніни амли нормалізують функцію кишечника та усувають шлункові нездужання.
Дозування:Приймати 1-2 капсули за 1 годину до їди тричі на день, мінімальний курс становить 2 місяці.
Побічні ефекти:Не має жодних побічних ефектів.
Форма випуску та паковання:Паковання містить 60 капсул.
Срок годности:Препарат придатний упродовж 3 років. Дата виготовлення вказана на пакованні.
Додаткова інформація:Амла — невелике листяне дерево з родини молочайних, що росте в Індії та Гімалаях. Плоди амли, також відомі як амалаки, є частиною групи світобаланів, які відомі своїми антиоксидантними та омолоджувальними властивостями. Плоди амли багаті на вітамін C та інші корисні компоненти.
В Індії амла вважається священним деревом, божественним даром, втіленням жіночої материнської енергії, плоди якого такі поживні та корисні*, що можуть вигодувати людство та врятувати його від багатьох хвороб. Плоди амли є важливим джерелом їжі для численних груп в Індії. Усі частини дерева мають цілющі властивості: плоди, кора, коріння, квіти, листя, насіння. Амла асоціюється з богинею Лакшмі. На початку зими за індійським календарем зазначають свято Амала Навами, присвячений амлі, під час якого здійснюються святкові обряди за якістю дерева як символу міцного здоров'я.
У перекладі із санскриту "амалакі" означає "сиденька".
Амла — незвичайна рослина, що займає ключове місце в аюрведичній медицині* і в медицині* юні та входить до "золотої низки" аюрведичних трав. Його незвичайні лікувальні* властивості були відомі та використовувалися за кілька століть до нашої ери. За силою свого впливу* воно може зрівнятися з такими високоефективними рослинами, як ним і куркума. Приблизно п'ятдесят років тому західна медицина* відкрила для себе амлу, і після проведення низки серйозних наукових досліджень рослина міцно увійшла в західну фармакологію. Амла використовується й у традиційній китайській медицині* і називається "юганзі" "yuganzi", а також у медицині* юнані та називається "сард-шшушк" "sard kshushk".
Амла — важливий інгредієнт величезної кількості аюрведичних лікувальних* і косметичних препаратів*. Плоди амли — найбагатше природне джерело аскорбінової кислоти, вітаміну С — 800 мг на 100 г м'якоті. Такий вміст вітаміну C вищий, ніж з будь-яких інших плодах. Це у 30 разів більше, ніж в апельсинах і в 1,5 раза більше, ніж у свіжих плодах шипшини. Однак ще важливіше те, що амла має унікальну формулу аскорбінової кислоти, з'єднаної з галієвою кислотою та з таніновим комплексом, яка забезпечує високу стійкість вітаміну С, який не розкладається навіть за температури 100 градусів. У висушеному вигляді та в еліксирі він зберігається до трьох років.
Вітамін C — необхідний засіб* для синтезу колагену — «міжклітинного цементу», який зв'язує разом окремі клітини, для нормального росту та розвитку дитячого організму, підвищення його імунітету та опірності інфекціям, хворобам, вірусам, несприятливому впливу* довкілля, повноцінного функціонування внутрішніх органів, зміцнення кісткової тканини, зубів, волосся.
Крім аскорбінової кислоти, амла містить галієву кислоту — важливе джерело поліфенону, таніни — емблікан А й емблікан В, пектин, лимонну та нікотинову кислоти, протеїни, клітковину, рибофлавін, ніацин, тіамін бромід, метіонін, триптофан, флавоноїди, дубильні речовини, каротин, глюкозу, кальцій, залізо, фосфор, мідь, целюлозу, альбумін, камеді, а також найважливіший інгредієнт філемин і цитокінини: зеатин, зеатинрибозид, зеатиннуклеотид і супероксиддисмутазу.
Плоди амли містять утричі більше протеїнів і 160 разів більше вітаміну С, ніж яблука, а також перевершують їх за вмістом мінералів і амінокислот.
У медицині * використовуються насамперед плоди амли — у висушеному та свіжому вигляді, як-от екстракти, соку, напоїв, джемів, порошку, таблеток, капсул, пластинок, а також кора, насіння, квіти, пагони у формі настоїв, порошків, екстрактів.
Плоди дикої амли містять велику кількість клітковини. Плоди культивованої амли дуже соковиті та містять до 80% води.
Насіння містить протеолітичні та литолітичні ферменти, ефірну олію. Кора та насіння мають зв'язувальну дію*.
Згідно з аюрведом, у природі є шість смаків: солодкий, кислий, солоний, гіркий, гострий і терпкий. Всі ці смаки мають бути наявні в раціоні людини — тоді його живлення буде збалансоване і він буде здоровим. В амлі є 5 із 6 можливих смаків, тобто все, крім солоного. Її смак (раса) кислий (амла) і терпкий (кашая), із солодким (мадхура), гірким (тикта) і гострим (кату) посмаком (анаунаса). Отже, це чудовий харчовий продукт, який балансує весь організм і лікує* безліч хвороб. Наприклад, хоча амла та кисла на смак, вона не підвищує кислотність, але й знижує її, а також лікує* виразкові хвороби, оскільки її підсумований смак не кислий. За аюрведичною класифікацією, вона легка (лагу) і суха (гукша) і дає охолоджувальний (шита) ефект.
Амалаки — знаменитий еліксир молодості, розана, адаптоген, що має потужну енергетику, одну з найсильніших омолоджувальних* рослин. З глибокої давнини амлу використовували як тонік, що продовжує молодість, дарує здоров'я, сили та довголіття, захищає від інфекцій і захворювань, надає молодість тілу, свіжість відчуттям і ясність вуму, що посилює життєлюбство та відчуття радості життя. Згідно з давніми аюрведичними текстами, зокрема, Чарака Самшита, людина, яка приймає* тонік на основі амли «проживить сто років без хвороб і нездужань».
В Індії був унікальний обряд, під час якого плоди амли збираються вручну в лісі на день повного місяця під спів мантри «Ом», щоб наповнити їх солодким нектаром і усунути кислий і терпкий смак. Кажуть, що «людина проживе стільки повних сил і радості тисяч років, скільки плодів, зібраних таким способом, вона з'їсть». Як багато расаяних амлів залежить від місячних фаз і набирає повну силу саме під час повного місяця.
Як розаяні амалаки використовується* самостійно — у свіжому вигляді, у вигляді настоїв і напоїв, соку, джемів, — а також входить до всіх аюрведичних тоніків та змішаних розявок. Амла є основним компонентом знаменитого «Чаванпраша» й очисного препарату* «Трифалы» (суміш порошків амли, хриїтакі, бібхітакі). Порошок або сік амли часто приймають* разом із медом, куркумою, молоком і соком лимона.
Плоди амли вживають* в їжу. З них роблять чаті та маринади, солодощі, варять варіння, розтирають і роблять пасту з цукром. Іноді їх їдять свіжими з невеликою кількістю солі та з куркумою. Маринади з амли дуже популярні в Південній Індії, де плоди рослини, крім цього, їдять у тушкованому вигляді. У штаті Андра Прадеш готують солодкий десерт з амли, який попередньо довго вимочують у цукровому сиропі. З амли роблять охолоджувальні напої, що чудово втамовують спрагу та мають сечогінні властивості.В Індії в аптеках повсюдно продається концентрований сік амли з цукром і без, який розводять із водою в пропорції 1:3, 1:5 і п'ють як зміцнювальний організм напій.
Амалаки мають антиоксидантні, імуномодулювальні, регенерувальні, тонізувальні, протизапальні, антибактеріальні, противірусні, жарознижувальні, охолоджувальні, в'язальні, вітрогінні, сечогінні, послаблювальні властивості.
Амла робить лад, нормалізує діяльність усього організму. Згідно з аюрведом, амла нормалізує діяльність усіх трьох дош, тобто балансує всі сили в організмі. Особливо дієва* вона для питти доші (вогня), завдяки охолоджувальному ефекту та солодкому посмаку. Тому вона особливо ефективна під час лікування* різного роду запалень і порушень, пов'язаних із травленням та обміном речовин. Водночас амла балансує вата дошу завдяки своєму кислому смаку та капху завдяки зв'язувальному смаку та сухому ефекту.
Лікувальні* властивості амалаки використовуються в таких випадках:
- як поживний тонік для всього організму, що зміцнює імунітет, що призводить до рівноваги імунну систему засіб*, відновлює організм після важких операцій, тривалої хвороби, пологів, стресів, виснажливої роботи, загальної слабкості, млявості й апатії, що відновлює життєві сили та життєвий тонус, підходить як літнім, так і молодим людям
- як сильний антиоксидант, що уповільнює процеси старіння й омолоджує* організм, що запобігає перекисному окисленню ліпідів у мембранах клітин і регенерувальний клітинний обмін, що захищає організм від шкідливого впливу***округлювального середовища та забруднення, що нейтралізує вільні радикали, відновлювальний і підтримувальний нові тканини та не дає побічних ефектів
- як засіб*, що поліпшує склад крові, підвищує гемоглобін, стимулює виділення червоних кров'яних тілець, у разі малокров'яної печі
- для нормалізації рівня холестерину в крові
- для зміцнення пам'яті, синхронізації роботи правого та лівого півкуль, поліпшення інтелектуальних здібностей, підживлення мозку, у разі атеросклерозу
- для нормалізації нейроендокринної системи, регулювання функції гормональних органів: щитоподібної, підшлункової залози, надниркових залоз, статевої системи
- як засіб*, що виводить токсини та продукти неповного метаболізму (ама) з організму
- як найсильніший протизапальний засіб*, використовується під час лікування* захворювань дихальних шляхів, астми, бронхітів, застуд, ангіни, грипу, запалення легенів, як пом'якшувальний і відхаркувальний засіб*
- у разі діабету, регулює рівень цукру в крові
- для зміцнення ясен і зубів, запобігає випаданню зубів, карієсу, кровотечі ясен, потужний засіб* від цинги
- під час захворювань очей, особливо на запальній стадії, прекрасно усуває короткозорість, лікує* глаукому, кон'юнктивіт, катаракту (амла — сильний інгібітор вільних радикалів, що є однією з причин катаракти), настійкою з амли промивають і заплющують очі
- у разі серцевих порушень, для профілактики захворювань серця й інсультів
- у разі нервових порушень, безсоння
- у разі розладів сечостатевої системи, для заглушення патогенної мікрофлори сечостатевої шляхів, як сечогінний засіб*
- як афродизіак
- як засіб* номер один для зміцнення та стимулювання росту волосся, що запобігає випаданню волосся й передчасній сивині, що усуває лупу
- для зміцнення кісткової тканини та нігтів
- для зміцнення кровоносних судин
- як протипухлинний засіб*
- у разі шлунково-кишкових і виразкових захворювань, гастриту
- для поліпшення травлення та збудження апетиту
- під час коліти, як вітрогінний засіб*
- у разі гепатиту, порушень роботи жовчного міхура, для очищення печінки
- для нормалізації функції кишківника, усунення запорів, газів, очищення кишківника та заглушення розвитку патогенної мікрофлори, як послаблювальні
- як протиборювальний засіб*
- у разі ревматичних болів і болів у суглобах, подагри
- для лікування* шкірних захворювань, корости та сверблячки, швидкого заліковування* ран і виразок (використовуються сік плодів амли, порошок із насіння та кори, зола від спаленого насіння, паста з листя)
- у разі підвищеного тиску
- у разі підвищеної кислотності
- у разі дизентерії
- у разі анемії
- у разі діареї завдяки зв'язувальним властивостям
- у разі геморою як проносна залежно від дози
- як загальнозміцнювальний препарат* і поживний тонік під час вагітності, після пологів, під час годування, що сприяє гарному розвитку плода
- як засіб* для зміцнення та росту дитячого організму
Амалаки можуть застосовуватися* під час вагітності.
Амла широко відома як рослина, плоди якої містять найбільшу кількість вітаміну С, порівнюючи з будь-якими іншими плодами. Саме великим вмістом аскорбінової кислоти пояснюються чудові цілющі омолоджувальні* властивості рослини. Однак недавні дослідження показали, що амла не містить жодної істотної кількості вітаміну С, зате містить інші органічні кислоти та звичайні таноїди (невеликі молекули, подібні до молекул танніну), а також деякі унікальні танніни, які були неправильно прийняті за вітамін С під час первинних досліджень, що проводяться 50 років тому.
Отже, основними активними компонентами амли, що визначають її дію*, є таніни, які отримуються з галієвої та ілагієвої кислот. Наявність танінів в амлі легко пояснює її лікувальні* властивості, включно з лікуванням* дихальних шляхів і шлунково-кишковими порушень, а також омолоджувальним* ефектом рослини. Антиоксидантний вплив* такого комплексу речовин є більш потужним і стабільним, ніж дія* вітаміну С.
Нещодавно компанією Сабінса Корпорейшн з амли був отриманий екстракт із високим вмістом танінів (40% поліфенолів, більшість у формі таннінів). Ефективність такого екстракту під час лікування* широкого ряду хвороб, зокрема для зниження тиску, рівня цукру в крові, поліпшення кровообігу, придушення дії* канцерогенів дуже висока, що підсилює омолоджувальний* вплив* препарату*.
Доктор Схібнат Гхосал з Університету в Бенаресі 1996 року випустив результати своїх досліджень плодів амли, підтвердивши помилкове визначення вітаміну С. У 1998 році він запатентував продукт під назвою Капрост, що являє собою екстракт амли, отриманий у такий спосіб, який запобігає руйнуванню танінів. Продукт містить чотири поліфенола — ембліканін А й ембліканін В, пуніглуконін і педункулагін, галоілагінноїди (комбінація галієвої та ілагієвої кислот, таноїди, з'єднані разом для виробництва танінів) і рутин, різновид фенолу, що є різновидом фенолу поширеним флавоноїдом.
Доктор Гхосал довів, що цей продукт менш схильний до дії* спеки та окиснення, ніж вітамін С, і має сильніший і стабільніший антиоксидантний ефект. Його можна вмикати в медичні* препарати*, а також у косметичні комплекси, спрямовані на омолодження* і на запобігання* шкідливому впливу* зовнішньому середовища та інших чинників.
Амалаки знаходять найширше застосування* в косметології. Екстракти та олія амли додаються в креми для обличчя й тіла, очисні засоби* для обличчя, маски, молочко, гелі, до комплексів антивікової косметики. Однак насамперед амла використовується в засобах* для догляду за волоссям і лікування* волосся.
Амалаки використовуються в косметології завдяки:
- антиоксидантним і омолоджувальним* властивостями
- Тонізує шкіру, сприяє зміні клітинного епідермісу, захищає клітини від негативного впливу*, покращує кровообіг, колір обличчя, робить шкіру еластичною, гладкою та пружною. Для збереження краси шкіри рекомендується вмиватися відваром з амли. Він очищає обличчя без мила, освіжає й тонізує шкіру, запобігає шкірним захворюванням.
- Маска для обличчя з амлою живить і омолоджує* шкіру, даючи їй усі необхідні елементи, вітаміни та мінерали, знімає огрубілий старий шар шкіри, виводить токсини, покращує колір обличчя, змушує шкіру світитися зсередини.
- антисептичними властивостями
- Ефективний засіб* від сверблячки та корости, усуває запалення й почервоніння. Глибоко очищає пори та усуває забруднення. Очисні засоби* з амлою, на відміну від мила, не висушують і не стягують шкіру.
- зв'язувальним, ранозагоювальним властивостям
- Сприяє швидкому затягуванню та загоєнню виразок і ран.
- Ефективний засіб* у разі порушеної пігментації — веснянок, темних плям, пігментних і вікових. Освітлює шкіру, безпосередньо впливаючи* на важливий ензим, який бере участь у процесі меланогенезу. Перешкоджає окисненню меланіну, унаслідок якого відбувається пігментування шкіри.
- фотосенсибілізувальним властивостям
- Допомагає під час лікування* лейкодермії (вітиліго). Псорований, що міститься в плодах, допомагає під час лейкодермії та захищає від ультрафіолетових променів, сприяючи збереженню природного кольору шкіри.
Амалаки — один з основних засобів* в аюрведичній косметології для лікування* волосся й догляду за волоссям. Входить до складу майже всіх засобів* для волосся — шампунів, масок, кондиціонерів, ополіскувачів, бальзамів, олій, кремів і фарб для волосся. Використовуються екстракти та олія амли.
Олія амли входить до складу олії для волосся як основний інгредієнт, а також використовується в чистому вигляді. Є основним компонентом олії для волосся «Трифала», що містить також хриїтакі та бібхитаки.
Регенерує клітинний обмін, покращує кровообіг, живить волосяні цибулини, чистить шкіру, усуває лупу, захищає від інфекцій. Стимулює ріст волосся, робить його сильним, пружним, блискучим, наповнює життєвою силою.
Високоефективний засіб* для запобігання передчасному січенню волосся та його випаданню. Запобігає сивині та скорочує кількість сивого волосся. Входить до складу лікувальних* засобів* проти випадіння волосся й проти лупи.
Підходить для всіх типів волосся й для щоденного догляду за волоссям.
Відновлює неживе, сухе, ламке, стоншене волосся, волосся, що зазнало несприятливого впливу* довкілля, фарбування, після хвороби. Повертає здоровий вигляд, красу, природний блиск, силу, зміцнює коріння й цибулини, надає м'якості.
Регулює роботу сальних залоз, усуває зайвий жир, чудово очищає й живить жирне волосся.
Підтримує здоров'я нормального волосся, дає йому антисептичний захист.
Амалаки підсилює природний колір волосся, надаючи йому насиченішого та темнішого відтінку. Не фарбує світло. Практично не впливає на світле фарбоване та вибілене волосся. Однак у разі регулярного тривалого використання, а також відразу після фарбування, як і багато інших трав, може трохи зменшити білину та зробити колір волосся злегка темнішим.
Кора гілок амли та незрілі плоди використовуються для отримання барвників шкіри.
Популярність плодів амли й особливо їхнє використання в Чаванпраші й трифалі призвело до появи спеціальних плантацій амлових дерев, попри те, що ці дерева у великих кількостях ростуть повсюдно в лісах. Водночас виникла наступна* проблема. Збірники плодів стали обрубувати великі гілки з плодами натомість, щоб збирати їх вручну, забравшись на дерево. Внаслідок цього дерева гинуть і величезні площі з амловими деревами перетворюються на порожнечі. Правильні та неорганічні організації намагаються навчати населення так, щоб вони цінували дари природи та не підставляють під удар своє економічне майбутнє. Крім того, є спеціальні державні програми, які заохочують культивування амли як цінної сировини для медицини* і фарбової промисловості. Крім плодів, гілки, листя, кора та насіння амлового дерева можуть з успіхом використовуватися в цих цілях.
Виробник: Himalaya
Країна: Індія.
Об'єм: 60 таб.
Основні | |
---|---|
Застосування препарату | при діабеті |
Властивості | живлення |
- Ціна: 279 ₴