Як і більшість аюрведичних препаратів, Харитаки Чурна може застосовуватися як для лікування конкретних захворювань, так і для профілактики, загального зміцнення й омолодження організму.
Харитаки називають матір'ю всіх трав через унікальні зцілювальні властивості. «Харитітак» перекладається як «Політ, що потішить хвороби». Ця рослина вважається чудодійними ліками через широкий діапазон сприятливого впливу на здоров'я людини, лікарських і терапевтичних властивостей. Завдяки вираженим антиоксидантним властивостям захищає клітини та тканини організму від шкідливої дії несприятливих чинників як зовнішнього, так і внутрішнього середовища.
Харитаки врівноважує три Доші.
Харитаки сприяє уповільненню процесів старіння, зниженню ризику розвитку цілої низки захворювань, що в кінцевому підсумку позначається на якості та тривалості життя.
Одночасно поєднує в собі п'ять смаків із шести можливих, крім солоного.
Омолоджувальний, зв'язувальний, тонізувальний, проносний, зміцнювальний нервову систему, відхаркувальний, протипаразитарний засіб.
Харитаки Чурна очищає тіло від шлаків і токсинів, запускає процеси з омолодження й оздоровлення організму.
Живить клітини мозку та нервові тканини, робить розум зрозумілим і спокійним, сприяє відновленню пам'яті та концентрації уваги, найкращий тонік для центральної нервової системи.
- Лікує Диабет і шкірні захворювання.
- Регулює функцію товстого кишківника, зміцнює його.
- Діє як м'який проносний.
- Запобігає появі геморою і позбавляє від нього.
- Покращує травлення й допомагає всмоктуванню мікроелементів із їжі.
- Лікує і дає полегшення від метеоризму та здуття живота.
- За регулярного застосування покращує зір.
- Застосовується як засіб з відновлення крові та у разі маткових кровотеч.
- Підвищує сприйняття органів чуттів.
- Надає сили.
- Очищає грудне молоко від токсинів.
- Покращує апетит.
- Корисна для поліпшення апетиту дітям.
У Харитаки міститься цукор, амінокислоти, фосфорна та галлова кислоти, лютеолін і кверцетин.
Плоди Харитаки містять білок, вуглеводи та мінеральні речовини, як-от кальцій, магній і калій. Основні активні компоненти в Харитаки: хебулієва кислота та найсильніші антиоксиданти. Хебулієва кислота стимулює синтез ферментів системи цитохром-450, які відіграють важливу роль у процесах детоксикації, що протікають у гепатоцитах печінки. Проникаючи через гематоенцефалічний бар'єр, хебулієва кислота має нейропротекторну дію на клітини головного та спинного мозку, полегшує асоціативні зв'язки між різними структурами центральної нервової системи. У людини, яка регулярно приймає Харитаки, підвищується поріг адаптації до зовнішніх пошкоджень, зміцнюється пам'ять і поліпшуються здібності до навчання. У разі руйнування мієлінових волокон (розсіяний і аміотрофічний склероз) Харітаки стимулює їх регенерацію.
Плоди Харитаки містять хімічні сполуки з групи антоціанідинів, що мають виражені антиоксидантні властивості. Інактивуючи вільні радикали, антиоксиданти захищають ендотелій кровоносних судин, формування поперечних зшивок білка колагену, запобігають пригніченню клітинного імунітету, стабілізують колоїдну рівновагу жовчі та сечі. Завдяки перерахованим властивостям, біологічно активні речовини Харитаки здатні проявляти профілактичні та лікувальні властивості щодо атеросклерозу, онкологічних і аутоімунних захворювань, дегенеративно-дистрофічних порушень хребта та суглобів, сечокам'яної та жовчокам'яної хвороби. Антиоксиданти Харитаки знижують шкідливий вплив на організм деяких токсичних речовин і радіаційного випромінювання.
- Несваріння, погане засвоювання їжі;
- Виразкова хвороба шлунка та гастрит;
- Блювота;
- Здуття живота;
- Геморой;
- Поноси та закрепи;
- Протипаразитарний засіб, паразитарні інфекції;
- Антимікробна й антивірусна;
- Протигрибкове;
- Ожиріння;
- Сечогінний;
- Ревматоїдний артрит;
- Опухолі;
- Жовтуха;
- Хвороби серця;
- Цукровий Диабет;
- Знижує холестерин;
- Носові та маткові кровотечі;
- Глазурні інфекції;
- Зниження імунітету;
- Селезень;
- Захворювання центральної нервової системи;
- Нервні розлади;
- Розсіяний та аміотрофічний склероз;
- Шкірні захворювання, свербіж;
- Омолоджувальний, тонізувальний засіб;
- Відхаркувальний;
- Кашель;
- Астма;
- Хрипота;
- Икота.
Дія на травну систему: Харитаки тонізує травну систему. Вона покращує травлення й допомагає організму засвоювати всі поживні речовини з перевареної їжі. Харитаки мають проносну властивість і використовується для детоксикації травної системи, позбавляючи організм непереварених залишків і токсичних речовин, що утворюються внаслідок метаболізму. Ця властивість допомагає в лікуванні травних розладів, як-от закреп і синдром подразненого кишківника. Галузева кислота, що міститься в Харитаки, пригнічує ріст патогенної флори в кишківнику. Вживання Харитаки допомагає позбутися глистів.
Зниження рівня холестерину: Харитаки знижує високий рівень холестерину. Ця властивість Харитаки робить його ефективним засобом у боротьбі з атеросклерозом судин — основною причиною розвитку інфаркту міокарда та інсульту.
Стоматологія: Антимікробна дія Харитаки дає змогу використовувати його для ополіскування рота. Ця нехитра дія допомагає уникнути хвороб ротової порожнини та зубів, викликаних надмірним зростом бактерій.
Лікування метаболічного синдрому та цукрового Диабет: Харитаки знижує рівень цукру в крові, у такий спосіб знижується і ризик виникнення метаболічного синдрому. Це підтвердили експерименти, проведені на щурах. Екстракти, отримані з плодів і насіння Харитаки, містять речовини, які знижують рівень глюкози в крові, що є доброю профілактикою та допомогою в лікуванні цукрового Диабета.
Сечогінні властивості: Харитаки має сечогінні властивості. Цей ефект допомагає запобігати інфекціям сечовивідних шляхів і запобігає утворенню каменів у нирках.
Нормалізація маси тіла: Харитаки корисна для людей, які страждають від надмірної ваги. Ця рослина допомагає регулювати апетит, запобігаючи переїданню. Харитаки збільшує швидкість обміну речовин в організмі, зменшує накопичення глікогену в печінці та жирових відкладень у підшкірній кліткованні та сальнику.
Лікування виразкової хвороби: Харитаки застосовується в комплексному лікуванні виразкової хвороби шлунка. Вона стимулює вироблення слизу та прискорює регенерацію слизової оболонки. Харитаки ефективна у разі гострих виразок, спричинених застосуванням медичних препаратів (НПВС, глюкокортикоїди), а також у разі виразок шлунка, асоційованих з Helicobacter pylori.
Протигрибкові властивості Водний екстракт Харитаки має протигрибкові властивості щодо низки дріжджів і дерматофітів. Було встановлено, що Харитаки проявляє активність щодо патогенних дріжджів (Trichophyton, Microsporum і Epidermophyton), що викликають грибкове ураження нігтьових пластинок, дерматофію, паршу, що стригує лишай.
Лікування ревматоїдного артриту: Харитаки зменшує симптоми артритів і дорсалгій різного генезу, виявляючи неспецифічні протизапальні властивості. Паста, що отримується під час змішування порошку Харитаки та рицинової олії, допомагає послабити вираженість запальних явищ і супроводжує їх больових відчуттів.
Рекомендації щодо вживання Харитаки Чурна для різної пори року:
— у дощовитий період (осінь) порошок Харитаки рекомендується вживати з додаванням кам'яної солі;
— на самому кінці осені — початку зими порошок Харитаки рекомендується вживати з імбиром;
— взимку порошок Харитаки рекомендується вживати спільно з довгим перцем піплі;
— наприкінці зими — на початку весни порошок Харитаки рекомендується вживати з невеликою кількістю меду;
— у літній період порошок Харитаки рекомендують вживати спільно з неочищеним пальмовим цукром.
Додаткові рекомендації щодо застосування:
— паста з порошку Харитаки стимулює очищення шлунка;
— відвар порошку Харитаки рекомендується під час лікування синдрому порушення кишкового всмоктування;
— попередньо обсмажений порошок Харитаки сприяє відновленню балансу Дош;
— порошок Харитаки після їди перешкоджає акумуляції токсинів в організмі, а також допомагає у разі харчового отруєння;
— для балансу Капха Доші порошок Харітаки необхідно вживати разом із кам'яною сіллю;
— для балансу Пітта Доші порошок Харітаки рекомендують вживати спільно з неочищеним пальмовим цукром;
— для балансу Вата Доші порошок Харитаки необхідно змішувати з невеликою кількістю паливної олії;
— сидячі ванни з порошком Харитаки за 10 хвилин до приймання ванни/душа рекомендуються під час лікування геморою. Для приготування розчину для сидячої ванни необхідно змішати 2 чайні ложки порошку з половиною відра теплої води.
Дозування: 1 год. ложка двічі на день перед їдою. Перед вживанням змішати з медом або залити гарячою водою, дати охолонути, а потім випити.
Профільічний курс: 1⁄2 год. ложки безпосередньо перед їдою, якщо є гастрит, то після їди. Приймати 21 день, потім перерву 2 тижні, потім ще один курс.
У разі цукрового Диабете: 10 г порошку Харитаки приймають усередину з водою або медом. За щоденного застосування сприяє нормалізації рівня цукру в крові.
Носові кровотечі: Порошок змішати з лимонним соком до стану пасти. Зміцнює судинну стінку, зменшуючи її проникність. Застосовується в комплексному лікуванні у разі рецидивувальних носових кровотеч.
У разі очних інфекцій: паста Харитаки застосовується місцево наражену зону ока. Цей засіб також корисний під час лікування укусів комах.
От боли в горле: Обсмажити порошок Харитаки, змішати з паливною олією і вживати всередину, розсмоктуючи.
Для підвищення імунітету: Порошок змішується з молоком, у співвідношенні 1:4. Суміш охолоджується, а потім додається паливна олія та мед. Вважається, що регулярне вживання цієї суміші стимулює імунітет, підвищує резистентність організму до інфекційних захворювань.
У разі виразкової хвороби, гастриту з підвищеною кислотністю: 10 г на день порошку Харитаки з виноградом.
При запорах: 10-15 г Харитаки, розведеного водою.
У разі діареї: Трохи підсмажити на вогні та з'їсти 1/2 чайної ложки.
У разі дизентерії: 1/2 чайної ложки з теплою водою перед сном на додаток до основного лікування.
Для зовнішнього застосування у разі проблем зі шкірою: Робити маски, змішуючи порошок із медом.
Протипоказання: Харитаки Чурна 100% натуральний і безпечний препарат, проте, з огляду на його зв'язувальну та гарячу природу, рекомендується утриматися від використання препарату в таких випадках:
— сильна втома та занепад сил;
— низький імунітет, фізичне виснаження;
— підвищене відчуття сухості, зневоднення;
— недостатня вага, дієта, пост;
— підвищена Пітта;
— вагітність і годування груддю;
— у менструальний період і відразу після його завершення;
— у разі сильної спраги, голоду або після тривалого перебування на відкритому сонці;
— у періоди підвищеної сексуальної активності;
— у періоди вживання алкоголю;
— дітям до 5 років.
Склад: плоди Харитаки (Terminalia chebula).
Виробник: Baidyanath
Країна: Індія.
Об'єм: 100 г.
Аюрведа — найдавніша філософська наука, медична система, що передбачає людину як тижневу частину навколишньої природи. Людина з погляду Аюрведи — єдине ціле, і її фізична, ментальна, емоційна та духовка не можуть розглядатися окремо, як це робить алопатична медицина.
Аюрведа — це спосіб життя, який підтримує досконалий баланс людського існування у всіх його проявах. Назва Аюрведа утворена двома санскритськими термінами, що позначають «довге життя» й «знання». Ця наука несе всебічне знання про те, як бути здоровим у всіх відношеннях і перебувати в гармонії з природою.
Незаперечна користь Аюрведи
Дотримуючись канонів Аюрведи, людина приходить до природного способу життя, який утрачений в сучасному суспільстві, позбавляє хвороб і набуває довголіття. Це стає можливим унаслідок правильного використання життєвого ресурсу. Життя без хвороб, на які йдуть сили, набуває зовсім іншого сенсу, з'являється бажання ростищи.
Ті, хто вперше відкриває для себе Аюрведу, знаходить в ній унікальні аспекти:
· Цілісний підхід, що розглядає людину як невіддільну частину природи, що сприяє вродженому інстинкту самовицілення;
· Поділ на типи консtist тіла людини, що впливає на її спосіб життя;
· Позбавлення хвороб на ментальному рівні, використання рослинних препаратів з аналітичним підходом;
· Легендарна система глибокого очищення – Панчакарня, яка не має рівних за ефективністю;
· Використання виключно натуральних засобів рослинного, мінерального та природного тваринного походження, які не викликають побічних ефектів;
· Аюрведа може бути ефективною альтернативою або ж доповнювати традиційне медичне лікування, замінюючи натуральними препаратами агресивні та небезпечні аптечні засоби у формі антибіотиків, синтетичних і гормональних препаратів.
Аюрведа зберігає найдавніші формули та рецептури, здатні дарувати людині стан гармонійної рівноваги та добробуту, даючи поштовх для 144 розвитку.
Препарати Аюрведи
Сьогодні багато фармацевтичних компаній Індії випускають аюрведичні препарати та косметичні засоби, які здобули широку популярність не тільки в країнах Азії, але й у всьому світі.
Найбільш відомі такі виробники, як-от Dabur, Himalaya, Khadi, Patanjali, Shri Ganga, Shri Shri Ayurveda, Nagarjuna, Baidyanath, Arya Vaidya Pharmacy та ін. Продукцію цих та інших аюрведичних компаній, серед яких є як величезні корпорації, так і маленькі сімейні підприємства, можна купити в нашому онлайн-магазині.
Наш асортимент
Найпопулярнішими продуктами, які виробляють практично всі з перерахованих компаній, є Чаванпраш, названий бальзамом довголіття, і Трифала — засіб для м'якого й ефективного очищення організму.
Крім того, ми постійно поповнюємо свій асортимент новинками, привезеними з Індії. Наш каталог розбитий на зручні розділи, де ви без зусиль можете знайти необхідні засоби:
новинки, загальнозміцнювальні, знеболювальні засоби, гепатопротектори, серцеві та мозкові тоніки, бальзами, вітаміни, засоби для схуднення та набирання ваги, косметика для волосся й тіла, препарати для чоловіків і жінок, дитячі засоби, а також чай, кава, ефірні олії, парфуми
та інші товари, які постачаються нам безпосередньо з Індії.
Основні | |
---|---|
Вага | 100 г |
Виробник | Baidyanath |
Країна виробник | Індія |
Форма випуску | Порошок |
- Ціна: 138 ₴